• دسته‌بندی نشده
  • 0

سخنرانی دکتر دورعلی، رئیس سومین کنفرانس انرژی بادی ایران

رئیس سومین کنفرانس انرژی بادی ایران گفت: پتانسیل استفاده از انرژی باد در کشور بسیار زیاد است، اما در استفاده از انرژی باد نسبت به کشورهای پیشرفته سهم اندکی داریم.

به گزارش ایسنا، محمد دورعلی امروز (دوشنبه) در آئین گشایش سومین کنفرانس انرژی بادی ایران که هم‌زمان با روز جهانی باد، در سالن همایش‌های وزارت نیرو برگزار شد، اظهار کرد: کنفرانس انرژی بادی قصد ندارد تریبونی برای ارائه مقالات دانشجویی باشد، بلکه می‌خواهد افراد و افکار را در زمینه استفاده از این منبع بزرگ طبیعی به‌هم نزدیک کند تا بتوانند گره‌گشای معضلات استفاده از این انرژی در کشور باشند.

D3-medium size

وی ادامه داد: پتانسیل استفاده از انرژی باد در کشور بسیار زیاد است، اما در سال‌های گذشته نتوانسته‌ایم استفاده از این انرژی را به نسبت داشته‌ها و ظرفیت‌ها توسعه دهیم و در این زمینه نسبت به کشورهای پیشرفته سهم کوچکی داریم.

دورعلی اضافه کرد: ضعف موجود در این زمینه به‌خاطر عدم نقدینگی، یا کمبود متخصص و تکنیک نیست، بلکه علت عدم رشد به اراده موجود و یک سری قوانین و مقررات باز می‌گردد که بایستی راه را برای استفاده از این انرژی پاک هموار کند.

او با بیان اینکه باد مانند آب نیست که در صورت عدم استفاده در زمین نفوذ کند و به سفره‌های زیرزمینی بپیوندد، ادامه داد: باید در زمان از انرژی باد استفاده کرد و به همین خاطر هرچه زودتر نسبت به استفاده از انرژی باد اقدام کنیم، بهره بیشتری خواهیم برد.

D2-medium size

وی با بیان اینکه قصد نداریم در این کنفرانس تعداد مقاله‌های بیشتری را جذب کنیم، افزود: آنچه محوریت کنفرانس و اصل کار بر آن بناست برگزاری میزگردهای تخصصی است.

رئیس سومین کنفرانس بادی ایران اظهار امیدواری کرد با ارائه مباحث تخصصی این کنفرانس بتواند برای توسعه انرژی بادی در کشور و برداشتن معضلات از پیش‌رو، راهگشا بوده و به اهداف از پیش تعیین شده برسد.

به نقل از ایسنا

کد خبر: 94032514487
دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ – ۱۴:۱۸

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =